Вълнуващият рейд на Цвети приключи след чутовна битка

Неподражаемата Цвети Пиронкова промени представите на експертите в световния тенис, достигайки до четвъртфиналите на US Open след зашеметяващ рейд, гарниран с продукции с изключително високо качество.

Три дни преди да навърши 33 години, лъчезарната пловдивчанка отстъпи пред 23-кратната победителка в турнири от Големия Шлем Серина Уилямс в титаничен трисетов сблъсък, изцедил физическите сили на двете състезателки – 6:4, 3:6, 2:6.

Дори при загубата си обаче Пиронкова, достигнала до Топ 8 на US Open за първи път в кариерата си, демонстрира удивителна психологическа устойчивост и способност да печели епични разигравания.

Цвети методично наложи превъзходство в първата част, загатвайки за намеренията си със спечелен на нула трети гейм. Последва забележителен пробив в петия, след което обратен път за разколебаната Серина нямаше независимо от обичайната и серия от светкавични сервиси.

Вълнуващият рейд на Цвети приключи след чутовна битка 1

Вторият сет започна по възможно най-добрия начин за плодвичанката – с пробив. Този път Уилямс реагира подобаващо и изравни резултата още във втория гейм.

Цвети удържа на канонадата на Серина в четвъртия гейм, спасявайки и точка за пробив, като по този начин отново спечели надпреварата за психологическо преимущество.

Повратен за изхода на втория сет се оказа осмият гейм, в който Уилямс успя да пробие. Последваха още топовни начални удари, асовете на Серина набъбнаха до 16 и закономерно се стигна до 3:6.

Заключителната част започна с изнурителен гейм, продължил близо 10 минути. След серия от равенства и спиращи дъха разигравания Уилямс поведе с пробив, който затвърди след нов изтощителен гейм.

Физическата мощ на Серина постепенно взе връх, а в седмия гейм тя направи втори пробив, след като изоставаше с 15-40. При 5-2 Уилямс продължи с поредицата асове и без забавяне сложи край на вълнуващата приказка на Пиронкова на кортовете в Ню Йорк.