Варненски тайфун не позволи на Светкавица дори да проблесне

Прочетена:1940
Варненски тайфун не позволи на Светкавица дори да проблесне 1
5 0

Вдъхновен Спартак показа характер и свали от върха на Североизточната Трета лига Светкавица след заслужена победа с 2:0 на стадион “Димитър Бурков” в Търговище.

Успехът на момчетата на Васил Петров бе с особена стойност, тъй като бе извоюван в намален състав. Соколите играха близо час с 10 души, след като в 35-ата минута Янчо Андреев получи директен картон от съдията Борис Попов.

Гостите излязоха напред в резултата след 20 минути игра, когато Тугай Неджет се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на Светкавица и порази целта с удар от близка дистанция.

В добавеното време на първата част Георги Георгиев дублира аванса на Соколите, завършвайки умела многоходова акция на своя тим.

След края на мача варненци обявиха, че посвещават победата на бившия футболист, дългогодишен треньор в школата, а понастоящем домакин в клуба Йордан Владимиров, който днес навършва 70 години.

“Здрав бъди бате Данчо! Победата нека е за него!!!,” написаха от Спартак в социалните мрежи.

Триумфът в Търговище изстреля Спартак на втора позиция във временното класиране с 13 точки, точно колкото има и лидерът Черноломец (Попово), разгромил днес Спортист (Генерал Тошево) с 3:0.

По ирония на съдбата варненци приемат именно отбора от Попово в следващия кръг на първенството. Двубоят е на 27 септември от 17.00 часа.