Вердер записа четвърти пореден хикс в Германия
"Бременските музиканти" отново завършиха при резултат 1:1, този път с отбора на Кьолн

Вердер и Кьолн не успяха да се победят, завършвайки при резултат 1:1 в първи двубой от 7-ия кръг в Бундеслигата.

И двата гола паднаха след почивката – първо в 67-ата минута Мойсандер си вкара автогол и даде преднина на „козлите“, но малко преди края на двубоя домакините изравниха след точно изпълнена дузпа на Битенкурт.

Това бе четвърти пореден мач, който „бременските музиканти“ приключват при резултат 1:1. Отборът на Флориан Конфелд е с 10 точки и се изравни с 6-ия Аугсбург. Кьолн остава в опасната зона – на 16-о място с едва 3 точки след седем мача.

В следващия кръг Вердер  има тежко гостуване на шампиона Байерн, докато Кьолн приема Унион Берлин.