Виляреал не се даде на шампиона Реал Мадрид
"Жълтата подводница" получи ранен гол, но изравни в 75-ата за крайното 1:1

Виляреал и Реал Мадрид направиха 1:1 в двубой от X кръг на Ла Лига. „Кралския клуб“ поведе рано в мача с гол ма Мариано Диас, но Морено изравни от дузпа в 75-ата. Виляреал е втори в класирането с 19 точки, а Реал има 17 в актива си и е четвърти. Лидер е Реал Сосиедад с 20 точки.

Срещата започна по най-добрия начин за гостите, които поведоха още във 2-ата минута. Дани Карвахал центрира в наказателното поле, където Мариано Диас отбеляза с глава. При паса към Карвахал страничният арбитър бе вдигнал флага за засада, но главният рефер Алехандро Ернандес остави играта да продължи, а след проверка с ВАР се видя, че решението му е правилно, така голът не бе отменен.

Удар с глава на Парехо мина над гредата в 20-ата минута, а пет по-късно Варан се намеси навреме при опасен шут на Ману Тригерос.

Домакините направиха сериозен пропуск в 57-ата минута, когато Тони Кроос сгреши при изнасянето, Жерард Морено бе изведен на чиста позиция, но прати покрай целта.

Четвърт час преди края на двубоя „жълтата подводница“ стигна до изравняване. Куртоа фаулира Чукуезе, за което домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а Морено бе точен от бялата точка, оформяйки крайното 1:1.