Юноша на Берое започна да блести за Лацио
Дамян Йорданов с първи гол за Примаверата на римските "орли"

Примаверата на Лацио записа успех над Козенца до 19 г. с 2:0 в среща от 1/32-финалите на Купата на Италия при подрастващите. Българският футболист Дамян Йорданов започна като титуляр за “орлите” и отбеляза попадение през второто полувреме. За юношата на Берое това е първи гол с екипа на Лацио.

Йорданов започна срещата като титуляр и остави отлични впечатления с изявите си. Той се разписа в 76-ата минута, за да направи резултата 2:0. В началото на срещата Лацио бе повeл с попадение на Томасио Капели.

Дамян Йорданов наскоро записа участие и в младежката Шампионска лига, като игра от първата минута срещу Атлетико Мадрид при поражението с 0:2.

Йорданов премина в Лацио под наем от Берое това лято. Бившият наставник на заралии Густаво Араголаса имаше основна роля за преминаването на Дамян при римските “орли”. През зимата Лацио ще има възможност да откупи Дамян Йорданов от Берое срещу сума над 1 млн. лева.