Юве тръгна с победа в Киев след дубъл на Мората
Барса и Ференцварош са другите два тима в групата

Испанският нападател Алваро Мората се разписа два пъти през второто полувреме, за да осигури комфортна победа с 2:0 на своя Ювентус при гостуването на Динамо (Киев) в първата среща от Група G на Шампионската лига.

Таранът откри резултата в 46-ата минута с първото попадение в груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир този сезон.

След пробив отляво на Федерико Киеза отляво, последва триков пас с пета на Аарън Рамзи към Деян Кулушевски, който стреля от границата на наказателното поле. Стражът на домакините Георгий Бушчан не се намеси по най-добрия начин и за испанеца Мората не бе особено трудно да мушне топката в мрежата – 0:1.

Шест минути преди края отново Мората бе точен с изящен удар с глава след прецизно центриране на колумбийския халф Хуан Куадрадо от десния фланг.

В Група G са още испанският гранд Барселона и унгарския шампион Ференцварош. Те се изправят един срещу друг на “Камп Ноу” в двубой, започващ в 22.00 часа.