Жирона изхвърча от Купата на Краля
Касерeньо поднесе изненадата на 1/32-финалите

Четвъртодивизионният Касереньо сътвори изненадата на 1/32-финалите в Купата на Краля в Испяния, отстранявайки елитния Жирона след успех с 2:1.

Ннискоразредният състав изнесе впечатляваща продукция и надигра игрово своя опонент, отправяйки и повече удари към съперниковата врата.

Давид Гранде откри за Касереньо в 17-ата минута след прецизна асистенция на Саму Манчон. Не след дълго Валентин Кастеянос изравни, но Иван Фернандес Тамайо осигури сензационната победа с гол в 61-ата минута.

Селта Виго се справи безпроблемно при гостуването си на Герника, запосвайки успех с 3:0. Елденсе също бе автор на изненада, елиминирайки четвъртия в Ла Лига 2 Бургос с 1:0, а Линарес Депортиво надделя над Расинг Сантандер също с 1:0.