Жорди Алба се оттегля от “Ла Фурия”
Освен европейска титла, Алба има на сметката си и трофей от последното издание в Лигата на нациите, в който Испания победи Хърватия на финала с дузпи.

Испанският вестник „Mundo Deportivo“ съобщи, че Жорди Алба ще прекрати своята кариера в националния отбор на Испания. 34-годишният бранител, който през лятото премина от Барселона в Интер Маями, се оттегля от Испания след почти 12 години в състава. За това време Алба има 93 мача и 10 гола с фланелката на „Ла Фурия Роха“.

Алба дори носеше капитанската лента на Испания, след като Серхио Бускетс се оттегли при отпадането на испанците от Световното първенство в Катар. Алба бе постоянна част от националната селекция, откакто дебютира на 11 октомври 2011 г. под ръководството на Висенте дел Боске, който му даде шанс за изява в мач срещу Шотландия от квалификациите за Евро 2012.

На Европейското през 2012-та година в Полша и Украйна той бе основна част от състава, който се поздрави с купата, като на финала срещу Италия дори реализира едно от попаденията за фамозната победа с 4:0. Той също така взе участие в Световните първенства през 2014, 2018 и 2022 и на Европейските първенства през 2016 и 2021 г., а също и на Олимпийските игри в Лондон през 2012 г. и на Купата на конфедерациите през 2013 г.