Беласица допусна поражение като гост срещу Марица в Пловдив
По този начин Беласица продължава серията си без победа навън и се намира на 12-ата позиция с 8 точки, а Марица е 5-и с 13пункта в актива си.

Беласица Петрич записа поражение катo гост, този път срещу тима на Марица Пловдив с 2:0 в двубой от Втора лига. Въпреки равностойните първи 15-ина минутки, в които “комитите” загатнаха, че ще излязат изцяло променени в днешния мач срещата бързо премина по плановете на тракийците.

Резултатът бе открит в 23-ата минута за Марица от Станислав Маламов. Точно 10 минути по-късно дойде и първото сериозно положение за гостите. Кинжалния удар на чернокожия халф на Беласица Куфре Ета обаче бе отразен след похвална намеса на домакинския страж.

В 66-ата минута, футболистът на Марица – Саломон Джеймс игра с ръка с топката, след като тя отскочи от тревата, но главният съдия нареди играта да продължи. В 76-ата минута “пиратите” удвоиха преднината си благодарение на Веселин Марчев.