Зингаревич изгледа успех на Ботев (Пд) в контролата срещу Етър
"Канарчетата" спечелиха с 2:1 спаринга след две попадения на Шоколаров, Дани Младенов се разписа за "болярите"

Ботев Пловдив записа победа с 2:1 над Етър във втората си контрола от зимната подготовка. В първия си мач „канарчетата“ разгромиха със 7:0 над Гигант Съединение. Днешният спаринг на „жълто-черните“ беше гледан на живо от новия собственик на пловдивския клуб – руският бизнесмен Антон Зингаревич.

Славчо Шоколаров даде преднина на домакините в 6-ата минута на мача, но след разбъркване в половината на Ботев в 13-ата, Дани Младенов възстанови равенството.

В 71-ата Шоколаров изпълни отлично фаул и даде отново аванс на „жълто-черните“.

Малко преди края на двубоя Ботев получи правото да изпълни дузпа, а Шоколаров пропусна да оформи своя хеттррик, след като влезлият след почивката Анатолий Господинов спаси 11-метровия наказателен удар.

В игра за гостите от Велико Търново се появи Преслав Боруков, който пропусна първите две контроли на Виолетовите, тъй като беше пред трансфер в чешкия Слован Либерец. Той влезе в игра през второто полувреме.

Състави:

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Бисер Бонев, Кевин Янсон, Иван Василев, Славчо Шоколаров, Рада Ребей, Атанас Илиев

Етър: Христо Иванов, Марк Едур, Мариян Иванов, Венелин Филипов, Никос Фемиа, Яни Пехливанов, Божидар Кацаров, Алдаир Ферейра, Дани Младенов, Милчо Ангелов, Ловре Кнежевич (Анатолий Господинов, Симеон Мечев, Преслав Боруков, Кольо Станев, Здравко Илиев, Христофор Хубчев, Иван Петков)