Звездните халфове на Левски донесоха успеха над Славия (ВИДЕО)
Равенството стоеше на таблото до 83-ата минута, когато бившият футболист на "белите" - Филип Кръстев, с хубаво изпълнение матира Светослав Вуцов!

Тимът на Левски, който през изминалата неделя триумфира с Купата на България, продължи добрата си серия и в първенството!

Този път в жертва на футболистите на Станимир Стоилов се превърна отборът на Славия, който “сините” надиграха с 2:1 на стадион “Александър Шаламанов” в предпоследен двубой от Първа лига.

В следващия кръг Левски посреща Лудогорец у дома, а “белите” гостуват на Ботев Пловдив.

Звездните халфове на Левски донесоха успеха над Славия (ВИДЕО) 1

Двубоят на стадион „Александър Шаламанов” стартира с натиск на гостите и още в 8-ата минута Уелтън проби добре и чукна топката към Билал Бари, който шутира, но Светослав Вуцов се намеси рутинно.

Малко по-късно Филип Кръстев също опита да затрудни стража на “белите”, който обаче улови топката с лекота.

В 25-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира към Велтон, който продължи кълбото към Илиян Стефанов. Бившият играч на Берое пък стреля с глава, но след намеса на Светослав Вуцов се получи двоен рикошет и в крайна сметка положението завърши в аут.

8 минути преди края на първото полувреме на Минчев получи топката на границата на наказателното поле и опита технично изпълнение, но Николай Михайлов внимаваше и се справи.

Секунди след това обаче Левски поведе в резултата! Филип Кръстев пусна топката на крилото към Патрик-Габриел Галчев, който с прецизно центриране качи топката на главата на Илиян Стефанов, а полузащитникът от близко разстояние нямаше как да сбърка.

Втората част започна с по-активни действия от страна на домакините, като играчи на “белите” опитаха на няколко пъти да намерят мрежата на Николай Михайлов с изстрели от дистанция, които обаче бяха неточни.

След час игра футболистите на Славия получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Иван Минчев. С изпълнението зад бялата точка се нагърби Георги Вълчев, който прати Николай Михайлов в обратния ъгъл и възстанови равенството на таблото.

В 77-ата минута Тони Тасев намери Йон Бакеро, който шутира от дистанция, но Николай Михайлов се намеси и изби в корнер.

6 минути по-късно обаче гостите отново излязоха напред в резултата, след като Филип Кръстев видя неразчетеното излизане на Светослав Вуцов и с прецизно изпълнение от границата на наказателното поле оформи победата на Левски!

Снимки: startphoto.bg

Славия – Левски 1:2

0:1 Илиян Стефанов 38′, 1:1 Георги Вълчев (д) 62′, 1:2 Филип Кръстев 83′

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 29. Гьоко Зайков, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 14. Микита Никалаевич, 77. Георги Вълчев, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 7. Йон Бакеро, 9. Мартин Петков

Резерви: 1. Георги Петков, 18. Димитър Стоянов, 19. Мартин Сораков, 22. Дарко Тасевски, 23. Емил Виячки, 71. Кристиян Стоянов, 88. Тони Тасев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Левски: 13. Николай Михайлов, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтон, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков

Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 7. Георги Миланов, 10. Радослав Цонев, 34. Преслав Бачев, 39. Кристиян Йовов, 91. Драган Михайлович