Англия постигна гръмка победа в първия си мач от квалификациите
"Трите лъва" спечелиха с 5:0 домакинството си на Сан Марино, Унгария и Полша направиха резултатно реми

Англия оглави временното класиране в квалификационна Група I след изразителна победа с 5:0 над скромния тим на Сан Марино.

Джон Стоунс имаше отлична възможност да се разпише в 13-ата минута, но от чиста позиция не нанесе точен удар и от няколко метра прати над вратата. Минута по-късно Бен Чилуел асистира на Уорд-Праус, който откри резултата.

В 21-ата „трите лъва“ стигнаха до комфортна преднина, след като Калвърт-Люин засече центриране на Рийс Джеймс.

В 30-ата Стърлинг опита нелош удар, но над целта, а минута по-късно капитанът на англичаните коригира мерника си и покачи на 3:0.

Доминацията на Англия продължи и след почивката, а в 53-ата Калвърт-Люин отбеляза и втория си гол в двубоя.

Джеймс Уорд-Праус изпълни отлично фаул в 71-ата, но нямаше късмет и топката се отби в страничната греда.

Домакините продължиха с офанзивата си, търсейки пето попадение, което падна в 83-ата минута, а негов автор бе дебютантът Оли Уоткинс.

В друг двубой от Група I Унгария и Полша направиха още по-резултатен, но и равностоен двубой, завършвайки 3:3.

Салай откри за домакините в 6-ата минута, а след почивката Адам Шалай удвои (52).

Пауло Соуса направи двойна смяна в 58-ата, вкарвайки в игра Пьонтек и Йозвяк. Първият намали резултата в 60-ата минута, а Йозвяк изравни минута след това.

Унгарците успяха да се отърсят от шока и в 78-ата Вили Орбан отново изведе домакините напред, за да дойде 82-ата, в която Роберт Левандовски оформи крайното 3:3.

В трета среща от групата Албания стигна до труден успех с 1:0 над Андора, като единственото поапдение отбеляза Леняни в 41-ата.