Англия спечели Европейското за младежи
Англичаните спечелиха всичките си мачове на Евро 2023 и заслужено триумфираха с титлата в тази възрастова група за пръв път от 39 години.

Младежите до 21 години на Англия спечелиха младежкото европейско първенство по футбол. Във финалната среща играчите на Лий Карсли победиха минимално своите връстници от Испания с 1:0.

В мач с много драма на „Аджарабет Арена“ в Грузия голът на Къртис Джоунс в добавеното време на първата част се оказа решаващо за титлата. Голът дойде и с много късмет. След удар на Палмър от фаул топката се удари в гърба на футболиста на “мърсисайдци” и попадна в мрежата.

Доста ключов миг от двубоя се оказа и секунди преди края. В добавените минути на срещата “Ла фурия роха” получи правото да изпълнява наказателен удар. Капитанът Абел Руис пое отговорност за изпълнението, но Джеймс Трафърд отрази. Впечатляващ факт е, че вратарят не получи нито едно попадение по време на целия турнир.