Арда и Левски не намериха пътя към гола в слаб мач
Тимът от Кърджали не успя да вкара попадение в четвърти пореден мач

Отборите на Арда и Левски направиха реми 0:0 на “Арена Арда” в Кърджали в отложен двубой от седмия кръг на efbet Лига. Двата отбора сториха твърде малко в офанзивен план, като комбинациите им в атака не се получаваха и закономерно попадение не бе отбелязано.

Арда направи трето поредно нулево равенство, след като преди това спря ЦСКА и Лудогорец. Преди тези три срещи кърджалийци не вкараха и срещу Славия при поражението с 0:1 в столицата. От друга страна, “сините” останаха във втори пореден двубой без победа. Със спечелената точка тимът на Николай Костов събра 27 пункта, колкото има и четвъртият Лудогорец, но “орлите” са с два мача по-малко.

През първото полувреме на “Арена Арда” нямаше нито един точен удар в двете врати. В 18-ата минута Асими Фадига отправи първия шут към една от двете врати, но доста неточно. Двата отбора така и не успяха да сътворят нищо интересно, като битката се водеше предимно в центъра на терена.

В 57-ата минута зрителите на стадиона видяха първата по-сериозна ситуация за гол. Левски пропусна шанса да поведе в резултата, след като Рикардиньо не успя да вкара, останал сам срещу вратаря на домакините.

В 68-ата минута Андриан Краев стреля доста неточно. Малко след това резервата Асен Чандъров отправи неточен шут. Левски игра по-добре след почивката, но така и не успя да стигне до гол във вратата на Анатолий Господинов.

В следващия си мач тимът на Николай Костов гостува на ЦСКА 1948, докато отборът на Арад има визита на Черно море.

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов – 11. Мартин Стойчев, 6. Пламен Крачунов, 3. Умар Сако, 12. Ебенезер Принц – 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев (К) – 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара, 33. Иван Тилев – 19. Тонислав Йорданов

Левски: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 8. Андриан Краев (К), 37. Дарлан – 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига, 7. Роналдо  – 9. Рикардиньо