Арда надви Локо Пловдив в контрола с голове на Динев и Тунгара
Възпитаниците на Александър Тунчев направиха обрат срещу "черно-белите"

Арда записа успех с 2:1 над Локомотив Пловдив в контролна среща, която се проведе на “Арена Арда” в Кърджали. И трите попадения в проверката паднаха след почивката, като воденият от Александър Тунчев отбор спечели след обрат.

Александър Тунчев заложи на Дичевски на вратата, а пред него в защита действаха Лозев, Стоев, Крачунов и Митев. В средата на терена стартираха Дюлгеров, Цонев, Юруков и Коконов, а в атака действаха Ел Мами и Йорданов. Първото полувреме предложи малко положения пред двете врати.

Христо Иванов даде аванс на “черно-белите” в 65-ата минута, но Петър Динев вкара изравнително попадение четири минути по-късно. Халфът Абубакар Тунгара, който се появи от резервната скамейка, оформи крайния резултат в 75-ата минута след точно изпълнена дузпа. Двата отбора направиха интересна проверка, която запълни паузата в първенството.

При подновяването на efbet Лига, тимът на Арда ще се изправи срещу Ботев Враца у дома, докато отборът на Локомотив Пловдив има визита във Велико Търново и ще преследва трите точки, с които да остане начело в класирането. В момента “черно-белите” имат две точки аванс пред втория в таблицата Черно море.