Арда продължава напред за Купата след разгром над Литекс
Тонислав Йорданов блесна с хеттрик за домакините.

Отборът на Арда Кърджали продължава към 1/4-финалите в турнира за Sesame Купа на България!

Това стана факт, след като “сините вълци” се справиха без проблем с втородивизионния Литекс Ловеч у дома и победиха “оранжевите” с убедителното 4:1.

Христо Митев откри резултата за домакините в 19-ата минута, а Тонислав Йорданов удвои аванса на Арда само 4 минути по-късно.

В 62-та минута Виктор Василев върна едно попадение за Литекс, но в 66-ата минута отново Тонислав Йорданов бе точен, за да даде на своя тим отново преднина от два гола.

В 71-ата минута пък Йорданов реализира своя хеттрик в срещата, оформяйки крайния резултат на таблото и изпращайки Арда към следващата фаза за Купата.

За да стигне до въпросния мач с Литекс, отборът на Александър Тунчен се справи със Септември Тервел с 4:0 преди това.

1:0 Христо Митев (19′)

2:0 Тонислав Йорданов (23′)

2:1 Виктор Василев (62′)

3:1 Тонислав Йорданов (65′)

4:1 Тонислав Йорданов (71′)

Стартовите състави на двата отбора:

Арда: 1. Анатоли Господинов (К), 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 9. Преслав Боруков, 17, Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 10. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев

Резерви: 23. Месут Юсуф, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 30. Борис Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев

Старши треньор: Александър Тунчев

Литекс: 1. Алекс Божев, 20. Юсеин Касов, 83. Иван Пенев, 14. Васил Василев, 15. Росен Маринов, 16. Иван Иванов, 8. Евгени Игнатов, 21. Илиян Капитанов (К), 10 Виктор Василев, 11. Сулиман Абдулганию, 17. Кингсли Бучи

Резерви: 99. Симеон Симеонов, 12. Денис Георгиев, 77. Мартин Янков, 19. Васил Нанков, 9. Георги Георгиев, 7. Павел Жабов