Аталанта надигра Бреша с 6:2 в откриващия мач от 33-тия кръг на „Серия А“. „Синьо-черните“ откриха резултата още във втората минута чрез Марио Пашалич. Шест минути по-късно Торегроса се възползва от груба грешка в защитата на Аталанта и изравни. В 25-тата капитанът де Роон възстанови аванса на Аталанта. След още три минути Малиновски реализира трити гол за домакините. В 31-рата Сапата покачи на 4:1. През втората част още два пъти се разписа Пашалич (55-та и 58-а) за да оформи своя хеттрик. Никола Шпалек фиксира крайния резултат в 83-тата минута.

Победата изкачва Аталанта на 2-ро място, на 6 точки зад Ювентус и с две повече от Интер и Лацио. Бреша остава на предпоследната позиция на цели 9 пункта от „спасителния бряг“.

Домакините поведоха още във втората минута. Малиновки изведе Марио Пашалич в наказателното поле, а той реализира хладнокръвно, пращайки топката точно в долния десен ъгъл на вратаря Андреначи.

В 4-тата Бреша можеше да изравни. Ернесто Торегроса овладя една отбита топка и стреля от близка дистанция, но Спортиело се намеси с изключително спасяване.

След още 4-тири гостите изравниха. Защитниците на Аталанта сбъркаха при изнасянето, а Торегроса се възползва и прати топката в мрежата за 1:1.

В 25-тата Аталанта отново излезе напред. Домакините направиха блестяща атака. Робин Госенс намери капитана де Роон в наказателното поле. Последният стреля прекрасно и не остави никакви шансове за вратаря на Бреша.

Само три минути по-късно Малиновски сътвори още един шедьовър, отбелязвайки от над 25 метра. Топката попадна неспасяемо в левия ъгъл на Андреначи.

След още три Сапата заби нов гол за Аталанта. Госенс центрира, а Сапата бе оставен непокрит и с глава покачи резултата на 4:1.

В 55-тата минута домакините отбелязоха 5-ти гол. Малиновски пусна извеждащ пас за Пашалич, а той, с помоща на лявата греда, покачи преднината на своя отбор.

Три минути по-късно Госенс опита много красиво изпълнение, след като финтира елегантно двама бранители и опита диагонален удар, който обаче премина на метър от вратата.

В следващата атака Аталанта все пак стигна до гол. Коли намери с прецизно подавана Пашалич, а той с лекота намери левия ъгъл за да направи резултата 6:1.

В 83-тата минута Шпалек се възползва от грешка в изнасянето на Аталанта и намали изоставането на своя отбор.

Аталанта: Спортиело, Сутало, Калдара, Джемсити, Кастане, де Роон, Тамезе, Госенс, Пашалич, Малиновки, Сапата;

Бреша: Андреначи, Канселор, Матею, Семприни, Масимилиано, Десена, Вивиани, Бярнасон, Донарума, Шпалек, Торегроса;