Байерн Мюнхен и Интер с важни победи в Шампионска лига
Баварският гранд триумфира в тежко гостуване в Истанбул срещу Галатасарай, докато "синьо-черните" надвиха Залцбург у дома

Байерн Мюнхен записа успех с 3:1 като гост на Галатасарай в среща от третия кръг на група А в Шампионска лига. Баварският гранд постигна трета поредна победа в турнира и е убедителен лидер с 9 точки, следван от турския тим с 4 пункта.

Възпитаниците на Томас Тухел бяха надиграни през първото полувреме, което завърши наравно 1:1. Байерн поведе в 8-ата минута чрез Кингсли Коман. Френският национал получи пас от Лерой Сане в наказателното поле и с удар по диагонала вкара за 0:1. В 30-ата минута домакините получиха дузпа и Мауро Икарди изравни за 1:1.

След почивката Байерн заигра доста по-добре. Хари Кейн даде аванс на баварците в 73-ата минута. Английският голаджия получи подаване от Джамал Мусиала и се разпиза за 1:2. Именно Мусиала вкара третия и последен гол в 79-ата минута, с което гарантира успеха на немския шампион.

В другата ранна среща за тази вечер от Шампионска лига, отборът на Интер надви Залцбург с 2:1. Тимът на Симоне Индзаги постигна втори успех в група D на състезанието. Интер е лидер със 7 пункта, докато Залцбург остана 3-ти с 3 точки до името си.

Интер поведе в 19-ата минута чрез Алексис Санчес, който вкара първия си гол за сезона. Залцбург шокиращо изравни резултата в 57-ата минута чрез младия халф Оскар Глух. “Синьо-черните” притиснаха опонента си и вкараха победен гол в 64-ата минута. Хакан Чалханоглу бе точен от дузпа за крайния резултат 2:1.