Байерн (Мюнхен) надигра Волфсбург с резултат 4:0 в последния кръг от тазгодишното издание на „Бундеслигата“. Резултатът откри Кингсли Коман още в 4-тата минута, а в 37-та Микаел Кюизанс добави още един гол с фамозно удар от далечна дистанция. Класическият резултат оформи Левандовски в 72-рата от дузпа. Последния гол заби Томас Мюлер в 79-тата.

Байерн вече спечели „Сребърната салатиера“ още през миналия кръг, а Волфсбург е сигурен представител на Германия в турнира Лига Европа.

Наставникът на баварците Ханзи Флик направи някой промени, тъй като на отборът предстой да играе финал за Купата на Германия срещу Байер (Леверкузен). На пейката останаха Джошуа Кимих и Бенжамен Павар, а техните места заеха Микаел Кюизанс и Алваро Одриосола.

„Вълците“ излязоха с доста офанзивна постройка, с двама централни нападатели – Ваут Вегхорст и Даниел Гинчек.

Шампионите поведоха още в 4-тата минута, когато Кингсли Коман получи извеждащ пас зад отбраната на Волфсбург и успя да разпечата вратата на Коен Кастеелс. Асистенцията бе за Томас Мюлер, неговата 21-ва за кампанията, с което той подобрява досегашния рекорд за най-много голови подавания за един сезон, държан от Кевин де Бройне.

Домакините отговориха с опасен удар на Йосип Брекало, но Нойер спаси.

В 30-тата минута Коман можеше да вкара още един гол, но направи немислимото и не уцели празната врата.

Баварците все пак стигнаха до втори гол в 37-та минута, когато Кюизанс разстреля Кастеелс от далечна дистанция.

В продължението на първото полувреме гол на „вълците“ бе отменен, тъй като Гинчек извърши нарушение срещу Одриосола.

През втората част, двата тима снижиха оборотите. Все пак, Байерн стигна до гол чрез Левандовски в 64-тата, но попадението бе отменено заради засада.

Голмайсторът на Бундеслигата все пак отбеляза дежурния си гол в 72-рата минута. Джошуа Гилавоги фаулира Кюизанс и арбитърът отсъди дузпа за баварците. За нарушението, халфът на „вълците“ получи и втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко. Левандовски реализира наказателния удар с лекота, за да направи преднината на баварците класическа.

В 79-тата Томас Мюлер овладя прекрасно центриране в наказателното поле и с хубав удар оформи крайното 4:0.

Волфсбург: Кастеелс, Мбабу, Понграчич, Бруукс, Русийон, Гилавоги, Арнолд, Щефен, Брекало, Гинчек, Вегхорст;

Байерн (Мюнхен): Нойер, Одриосола, Боатенг, Алаба, Дейвис, Кюизанс, Горетцка, Коман, Мюлер, Гнабри, Левандовски;