Националните отбори на България и Беларус завършиха 0:1 в контролна среща изиграна пред почти празните трибуни на стадион „Васил Левски“ в София.

Подстрелков откри за гостите, само след четвърт час игра. Така завърши и първото полувреме, в което българите създадоха няколко доста добри шанса за гол, но не успяха да пронижат беларуската врата. През втората част нашите също бяха по-активния отбор.

Това бе последния мач за България, преди решителните баражи за класиране на Европейско първенство. Първия мач е срещу Унгария в София.

Двубоят с Беларус не се провежда по официална дата на УЕФА и клубовете не са длъжни да освобождават своите футболисти. По тази причина, Дерменджиев заложи на по-екстравагантен състав и изпробва няколко момчета, който по-рядко имат шанс да защитават националната фланелка. Отборът на Беларус пристигна само с 16 футболисти.

Първото опасно положение за България дойте още в 30-тата секунда, когато Исмаил Иса свали една топка към Димитър Илиев. Капитанът на Локомотив (Пловдив) стреля във вратата, но стражът Хаткевич успя да улови.

Във втората минута Спас Делев се пребори за една спорна топка и намери Иса. Нападателят успя да стреля, но твърде слабо.

Поредното положение дойде в 9-тата минута. Дълго подаване намери Спас Делев, той си пое топката дълго, но все пак успя да стреля, Беларуският вратар бе скъсил дистанцията и спаси. Топката отиде в Илиев, той шутира, но Хаткевич отново бе на мястото си.

Българите създадоха нова опасност в 13-тата минута. Александър Тонев намери Димитър Илиев, последния отправи силен удар, но коженото кълбо премина малко над беларуската врата.

Противно на всякаква логика, в 15-тата минута, гостите стигнаха до гол. Беларус направи добра атака през центъра на нашата защита. След рикошет топката стигна до Дмитрий Подстрелков, а той от въздуха успя да преодолее Георги Георгиев.

В 22-рата минута Иван Горанов напредна по лявото крило и центрира за Александър Тонев. Футболистът на Ботев (Пловдив) стреля с глава, но твърде леко и Хаткевич спаси.

В 42-рата минута дойде и най-опасната ситуация за полувремето. Иван Горанов центрира, гостите не успяха да изчистят и топката достигна до Исмаил Иса. Той стреля от много трудна позиция, но беларуският страж предварително скъси дистанцията и отби в ъглов удар. Малко след изпълнението на корнера, Спас Делев отправи много красив диагонален удар, но Хаткевич закачи топката и тя се отби в гредата.

На полувремето Георги Дерменджиев пусна Тодор Неделев, вместо Митко Илиев. Именно капитанът на „канарчетата“ създаде първата опасност на полувремето. Неделев стреля силно от дистанция, но Хаткевич отново показа класата си.

В 65-тата минута Занев отправи остро центриране, Иса успя да засече топка, но беларуския вратар се намеси.

5 минути по-късно Георги Миланов опита удар с левия крак, но не успя да уцели вратата.

В 73-тата минута гостите имаха шанс за втори гол. Яблонский направи пробив през центъра, подаде към Подстрелков, който остана сам срещу Георги Георгиев, но стреля доста неточно.

В 83-тата минута Тошко Неделев опита нов удар от дистанция, но коженото кълбо излезе извън вратата.

Стартови състави:

България: 1. Георги Георгиев, 2. Иван Турицов, 5. Стефан Велков, 3. Петър Занев, 4. Иван Горанов, 16. Кристиян Малинов, 17. Живко Миланов, 20. Александър Тонев., 9. Спас Делев, 14. Димитър Илиев, 19. Исмаил Иса

Беларус: Хаткевич, Позняк, Швецов, Яблонский, Климович, Корзун, Лисакович, Степанов, Подстрелов, Карпович, Юзепчук