България на 16-о място в мъжката щафета, Норвегия грабна златото
Второто място е за Швеция, трети се наредиха руснаците

Мъжката щафета на България в биатлона завърши на 16-о място на Световното първенство в Поклюка (Словения).  Квартетът Димитър Герджиков, Антон Синапов, Владимир Илиев и Благой Тодев финишира днешната надпревара на 4 по 7.5 километра с нула наказателни обиколки и общо 11 допълнителни патрона. Родните представители бяха 17-и, но спечелиха едно място заради сурово наказание, по все още неизвестни причини, за тима на Финландия, който пресече финала 12-ти, но бе класиран на 19-то място.

Норвежките биатлонисти (Стурла Холм Легрейд, Тарей и Йоханес Тингес Бьо и Ветле Шастаад Кристиянсен) спечелиха щафетата с време 1:12:27.4 часа. „Викингите“ завършиха на 33.1 секунди преди олимпийските шампиони от Швеция (Пепе Фемлинг, Йеспер Нелин, Мартин Понсилуома, Себастиан Самуелсон). Норвежците използваха осем резервни патрона, с един повече от шведите, но спечелиха златото заради отличното си бягане.

Третото място е за квартетът на Русия – Саид Халили, Матвей Елисеев, Александър Логинов, Едуард Латипов, които се състезават под неутрален флаг заради наказание от WADA.

Световното първенство приключва утре с масовите стартове при мъжете и жените, в които няма да има представител на България.