България U19 с престижно реми срещу украински гранд
Младите "лъвчета" направиха нулево равенство срещу Шахтьор Донецк

Юношеският национален отбор на България до 19 г. приключи подготвителния си лагер на турска земя с равенство 0:0 срещу Шахтьор Донецк. Младите “лъвчета” доминираха почти през целия мач, но не успяха да се поздравят с победата.

В първите си две контроли нашите записаха страхотни победи с 4:0 над Северна Македония и 2:0 над Молдова. Този път възпитаниците на Ангел Стойков не успяха да вкарат гол, но затвърдиха добрите впечатления срещу сериозен съперник, като запазиха трета поредна суха мрежа.

През първото полувреме на мача България имаше инициативата, но пропуски на нападателите ни попречиха да открием резултата. Селекционерът Ангел Стойков направи доста смени след почивката, но все пак  „лъвчетата“ продължиха да играят по-добре от украинския гранд. Попадение в контролата обаче така и не падна, като двата тима приключиха мача на по-ниски обороти.

В края на март юношеският национален отбор на България до 19 г. ще участва в европейските квалификации, в които съперници на нашия тим са Русия, Литва и Турция.

Съставът на България: 12. Християн Славков, 20. Александър Георгиев (50 – 5. Георги Господинов), 3. Алекс Луканов (60 – 13. Иван Алексиев), 4. Християн Петров, 21. Александър Бучков (60 – 2. Валентин Цветанов), 6. Емануел Мирчев (60 – 8. Емил Ценов), 11. Симеон Александров (46 – 7. Никола Илиев), 10. Станислав Шопов (50 – 22. Пламен Цончев), 17. Мартин Атанасов, 9. Мартин Смоленски (60 – 14. Валентин Николов), 18. Георги Трифонов (46 – 19. Иван Тасев)