Баник Острава нанесе текжа загуба на Левски в зимната подготовка
"Сините" допуснаха четвърта загуба в пет мача по време на лагера си в Турция

Баник Острава срази Левски с 3:0 в приятелски мач, който е част от зимната подготовка на двата тима. Чешкият тим постигна категоричен успех на турска земя, като отбеляза и трите гола през първото полувреме.

За Левски това бе четвърто поражение в пет приятелски мача тази зима. Единственият успех на тима на Николай Костов бе преди шест дни с 2:0 над Тузла Сити.

Неофициален дебют за Левски направи халфът Карлос Охене, който бе привлечен от Хебър. Той стартира в средата на терена с Асен Митков и Асими Фадига. В предни позиции Николай Костов заложи на Уелтон, Марин Петков и Рикардиньо.

В първите минути на двубоя Уелтон и Охене пропуснах възможности да се разпишат. В 21-вата минута чешкият тим поведе в резултата. Бранителят на “сините” Ван дер Каап сбърка, подарявайки топката на Ири Клима и футблистът на Баник вкара за 1:0.

В 29-ата минута Клима отбеляза вотиря си гол в мача. Той получи добро подаване и с едно докосване реализира за 2:0 в полза на чехите.

В 43-ата минута авансът на Баник Острава стана класически. Клима се отличи и с аситенция за Филип Кубала, който порази вратата на Николай Михайлов за 3:0.

След почивката Левски имаше шансове за почетен гол, като резервата Фабио Лима пропусна няколко ситуации. В 75-ата минута Ники Михайлов направи добро спасяване, за да избегне четвърти гол в своята врата.

Съставът на Левски: 13. Николай Михайлов (К), 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами (84 – 4. Виктор Любенов), 50. Кристиан Димитров, 8. Карлос Охене (57 – 37. Дарлан), 10. А. Митков (76 – 20. Асен Чандъров), 97. Фадига (57 – 11. Джавад Ел Джемили), 17. Уелтън, 88. Марин Петков (46 – 7. Фабио Лима), 9. Рикардиньо (46. – 14. И. Стефанов)