Барселона поднови договора на един от големите си таланти
Фермин Лопес преподписа с каталунците, остава до 2027 г. в клуба

Барселона поднови контракта на един от големите си таланти. 20-годишният халф Фермин Лопес подписа договор с клуба за срок от четири години, информира Фабрицио Романо. Барселона постави огромна освобождаваща клауза на футболиста – 400 милиона евро.

Младият талант направи неофициален дебют за първия отбор в приятелско Ел Класико в САЩ, в което вкара гол. ОфициалноФермин се появи в игра за мъжкия тим за първи път в края на август при гостуването на Виляреал на 27 август 2023 г., за да направи дебюта си в Ла Лига.

До момента през сезона Лопес има 7 мача за Барса с един гол срещу Майорка. Той влезе като резерва в 64-ата минута, когато Барса губеше с 2:1, като отбеляза малко след това за крайния резултат 2:2.

Фермин Лопес е продукт на академията на клуба Ла Масия. 20-годишният футболист имаше сезон под наем в Линарес през кампанията 2022/23. Очаква се в бъдеще Фермин Лопес да бъде важна част от състава на каталунския гранд.