Белгия се изкачи на върха в група F с победа над Азербайджан
"Червените дяволи" с пестлив успех над един от аутсайдерите в квалификационната група

Белгия спечели европейската квалификация срещу Азербайджан с 1:0 в Баку. Единственото попадение в двубоя отбеляза Яник Ферейра Караско през първото полувреме. “Червените дяволи” постигнаха трета победа в квалификационната кампания и събраха 10 точки след 4 изиграни срещи, като изместиха Австрия от първото място в група J.

Роберто Мартинес заложи на някои играчи със скромен опит в националния отбор. Например 20-годишният Йохан Бакайоко излезе едва за пети път с националната фланелка, като седми двубой записа халфа Амаду Онана. При отсъствието на Тибо Куртоа, на вратата бе Коен Кастеелс, който бе изиграл само пет срещи за Белгия преди този двубой.

Белгия превъзхождаше своя опонент през почти цялата среща. “Червените дяволи” обаче стигнаха трудно до успеха. В 38-ата минута Бакайоко комбинира с Караско, който отбеляза единствения гол в срещата в Баку.

В 60-ата минута вратарят на Азербайджан се намеси добре при шут на Леандро Тросар. Азербайджан рядко поглеждаше към вратата на съперника. До края на двубоя втори гл не падна и белгийците се поздравиха с победа.

В следващия си мач отборът на Белгия приема Естония на 12 септември и се очаква да запише нова победа в квалификационната кампания.