Белингам донесе трите точки на Реал срещу Селта в края
Родриго пропусна дузпа в средата на втората част.

След като записа две поредни победи срещу Атлетик Билбао и Алмерия, испанският вицешампион Реал Мадрид продължи с резултатното представяне и срещу Селта Виго.

“Кралете” се наложиха с минималното 1:0 при визитата си на тима в среща от 3-ия кръг на Ла Лига.

Домакините отбелязаха попадение от ъглов удар още в 3-ата минута, но то бе отменено от съдията след консултация с ВАР.

В 69-ата минута пък Реал можеше да открие резултата, но Родриго не успя да се разпише след шут от дузпа.

Все пак гостите стигнаха до драматичен успех в 82-ата минута, а в герой за “белите” отново се превърна звездният полузащитник Джуд Белингам.

С този успех Реал Мадрид има пълен актив от точки след 3 изиграни мача – 9, а Селта е на 16-ото място с една точка.

В следващия кръг възпитаниците на Карло Анчелоти ще се изправят срещу Хетафе. Мачът е на 2 септември и стартира от 17:15 часа.