Челси с класика срещу Лутън, Стърлинг блести за “сините”
Лондончани най-после записаха победа през сезона - това стана от третия път.

Челси записа първа победа за новата кампания във Висшата лига, след като в първите два кръга “сините” завършиха наравно 1:1 с Ливърпул и допуснаха поражение от Уест Хем с 1:3.

Сега лондончани се наложиха с класическото 3:0 на своя “Стамфорд Бридж” над новака Лутън Таун.

По този начин във временното класиране отборът на Почетино заема 8-ото място с 4 точки, а тимът на Роб Едуардс се намира на последната позиция без спечелена точка все още.

В 17-ата минута Рахийм Стърлинг откри резултата за домакините, а в 68-ата отново той удвои преднината на своя тим.

Английският национал продължи с доброто представяне и в 75-ата минута, когато предостави асистенция за гола на Николас Джаксън, който е и негов пръв с екипа на Челси.

На “сините” предстои двубой срещу АФК Уимбълдън за Купата на лигата, а на Лутън сблъсък със Джилингам отново в този турнир.