Белоти спаси Рома от загуба на старта на сезона срещу Салернитана
Кандрева попари "вълците" на два пъти, но Белоти имаше отговор

Отборите на Рома и Салернитана завършиха наравно 2:2 в зрелищен мач от първия кръг на италианската Серия А. Андреа Белоти вкара и двата гола за “вълците”, а бившият играч на Лацио – Антонио Кандрева, порази на два пъти вратата на домакините.

В първите минути на двубоя веднага имаше работа за ВАР. В 9-ата минута Кристанте намери Андреа Белоти в наказателното поле. Нападателят си спря чудесно топката и преодоля мексиканския вратар Очоа. Попадението обаче бе отменено заради милиметри засада.

В 17-ата минута обаче нападателят отново вкара и този път нямаше какво да отнеме попадението му. Белоти получи подаване от Йоренте и с чудесен завършващ удар откри резултата – 1:0.

В 36-ата минута гостите от Салерно изравниха. Кулибали комбинира с Кандрева, който с мощен шут преодоля Руи Патрисио – 1:1. При този резултат завърши първото полувреме на “Стадио Олимпико”.

Четири минути след подновяването на играта Кандрева смълча стадиона. Бившият играч на Лацио вкара страхотен гол за 1:2 в полза на Салернитана.

В 65-ата минута Жозе Моуриньо направи цели 4 смени. С пускането на Паредес, Залевски, Санчес и Кардшорп, Моу се надяваше Рома да заиграе по-добре.

Осем минути преди края на редовното време Андреа Белоти вкара втория си гол в двубоя. Паредес подаде към 29-годишния нападател и той с точен удар вкара за 2:2. Така Белоти започна сезона с две попадения, след като в миналия не вкара нито 1 гол в 31 срещи в Серия А.

Във втория кръг Рома има трудна визита на Верона, докато Салернитана ще мери сили с Удинезе у дома.