Без изненада в Тирана: Албания нанесе ново поражение на България
Албанците ни мушнаха по един гол в двете полувремена

Албания записа успех с 2:0 над България в приятелски мач, който се проведе в Тирана. Домакините вкараха по едно попадение през двете полувремена на стадион “Еър Албания”.

Селекцията на Албания регистрира трета поредна победа и отново не допусна гол. Преди днешната среща с българския тим, албанците бяха надвили последователно Полша (2:0) и Чехия (3:0). България пък инкасира четвърта поредна загуба, като за този период се разписа само веднъж. Възпитаниците на Младен Кръстаич отново не убедиха с представянето си, а в стартовия ни състав имаше доста промени, но на терена отново кръгла нула.

Албания започна двубоя с домакински натиск и бързо стигна до два корнера, но те не доведоха до нищо сериозно. В 22-рата минута Кирил Десподов отправи шут към вратата на Стракоша, но вратарят спаси без проблеми. В 35-ата минута Спас Делев получи контузия и бе изнесен на носилка, а на негово място се появи Мартин Минчев.

В 41-вата минута домакините поведоха. Казим Лачи се разписа от близка дистанция за 1:0 след добра атака на Албания.

Второто полувреме бе на по-ниски обороти. В 53-ата минута Асани стреля в ръцете на Митов. Българският отбор не успяваше да затрудни вратата на противника.

В 81-вата минута Ернест Мучи вкара страхотен гол за Албания с мощен шут – 2:0. Срещата на стадион “Еър Албания” завърши при този резултат, като предстои да видим дали това бе последният двубой на Младен Кръстаич начело на България.

Албания: 23. Томас Стракоша (капитан), 2. Иван Балиу, 18. Арлинд Айети, 13. Енеа Михай, 3. Марио Митай, 9. Ясир Асани , 21. Кристян Аслани, 14. Казим Лачи, 10. Недим Байрами, 17. Ернест Мучи, 11. Мирто Узуни

България: 12. Димитър Митов, 14. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 3. Симеон Петров, 16. Марин Петков, 15. Лукас Петков, 4. Илия Груев, 19. Иван Турицов, 11. Кирил Десподов (капитан), 9. Спас Делев, 10. Георги Русев