Без спирка! “Лъвиците” ни прегазиха и Чехия на Евроволей!
Момичетата ни с четвърти успех от началото на турнира

Женският ни национален отбор по волейбол успя да победи безапелационно с 3:0 гейма (26:24; 25:12; 25:19), за да стигне до четвъртия си успех на Евроволей 2021.

През по-голямата част от мача нашите “лъвици” демонстрираха превъзходството си, като само първият гейм беше по-равностоен.

В началото на мача нашите момичета поведоха, след което допуснаха да бъдат догонени от съперника. Посрещането ни се пропука и това даде шанс на момичетата на Янис Атанасопулос да играят освободено. Тогава обаче на игрището се появи Ева Янева и в ключовите моменти се оказа скритият коз за успеха.

Впоследствие във втория гейм възходящата линия се запази и след деветата точка отборът ни продължи ударно, като преднината беше повече от убедителна още в средата на частта и нашите момичета затвориха с увереност.

Третата част започна силно отново за българките, които бяха по-добри от съперника. Блокадата работеше отлично и бе ключова за успеха с крайното 3:0.

Утре (25 август) е последният двубой от груповата фаза за нашите момичета, като се изправят срещу Полша, в 20:30 ч.