Станислав Шопов с добри изяви за Хееренвеен

Един от талантите на родния футбол – Станислав Шопов, изигра добър мач за Хееренвеен в първата контрола на тима от лятната подготовка срещу Утрехт (3:1). Бившият футболист на Ботев Пловдив започна като титуляр за Хееренвеен и остана на терена до полувремето, като имаше отличен шанс да се разпише в 18-ата минута, но ударът му срещна напречната греда.

Шопов започна като ляво крило, а впоследствие бе използван и като атакуващ халф зад централния нападател. След почивката наставникът Йони Янсен заложи на напълно обновен състав.

Головете за победата на Хееренвеен отбелязаха Джоуи Веерман, Анди ван дер Хейден и Бенжамен Нюгрен. След срещата треньорът на тима Йони Янсен похвали младите футболисти, сред които и 18-годишният Станислав Шопов.