Болоня победи Фрозиноне
Болоня спечели с 2:1 домакинството си на Фрозиноне от 9-ия кръг на Серия А. През първото полувреме „хрътките“ нанизаха два гола в рамките на три минути и до голяма степен пречупиха съперника.

Автори на попаденията бяха Люис Фъргюсън и Лоренцо де Силвестри. След почивката Матиас Суле върна интригата, като намали изоставането на Фрозиноне с точно изпълнена дузпа, но силите на гостите не стигнаха за нещо повече в двубоя.

С успеха Болоня събра 14 точки и е на 7-ото място в класирането, докато Фрозиноне е 12-и с 12.

Болонци излязоха напред в резултата в 19-ата минута. Фъргюсън завърши на празна врата добро нападение на домакините.

Те удариха втори път само три минути по-късно. Лоренцо де Силвестри прати топката в мрежата с глава – 2:0.

В 42-рата минута Фрозиноне беше близо до гол, но Лукаш Скорупски спря Лука Мацители.

Две минути след почивката гостите останаха с човек по-малко. Именно Мацители беше изгонен с втори жълт, респективно червен картон.

Час игра след началото Фрозиноне получи правото да бие дузпа. Беше необходима намесата на ВАР преди окончателното решение на главния съдия. Зад топката застана Суле, който преодоля Скорупски за 2:1.

С човек по-малко Фрозиноне нямаше сили да върне и втория гол, следователно трябваше да се примири с поражението.

В другия мач от Серия А по същото време Салернитана и Каляри не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2. Зито Лувумбо и Бенито Виола бяха точни за сардинци. Булайе Диа обаче измъкна домакините. Той вкара решаваща дузпа дълбоко в добавеното време за крайното 2:2.