Боро разби Норич и даде сериозна заявка за влизане във Висшата лига
Камерън Арчър блесна с два гола и две асистенции

Мидълзбро разгроми като домакин Норич с 5:1 и се изкачи на третата позиция във временното класиране. Момчетата на Майкъл Карик показаха, че могат да се преборят за влизане в Премиър Лийг.

Първото полувреме започна с натиск на Норич. Изненадващо обаче Мидълзбро поведе в резултат в едва 7-та минута. Голмайстор бе Аарън Рамзи, който се възползва от паса на Камерън Арчър. След попадението Боро взе инициативата в свои ръце. В 41-та минута Хейдън Хакни удвои след добре насочен удар от въздуха.

Само две минути по-късно след чудесна отборна атака на Боро Камерън Арчър се озова на добра позиция и не пропусна да отбележи за 3:0.

В 45-та минута Джош Сарджънт върна надеждите на Норич, след грешка в защита на Пади МакНеър. Гостите обаче бяха отново попарени от Камерън Арчър в 6-ата минута на добавеното време на първата част. Тогава централният нападател се възползва от разбъркване в противниковото наказателно поле, за да направи резултата 4:1.

През втората част падна само едно попадение. То бе дело на блестящо играещия Арчър. Той успя да подаде към Чуба Акпом в малкото наказателно поле, който бе задължен да отбележи от подобна дистанция.

Загубата бе тежък удар по амбициите на Норич, които продължават да се борят да достигнат до местата даващи право на участие в плейофа за класиране във Висшата лига.