Божо Краев с нов гол в Австралия, но отборът му загуби
Уелингтън Финикс допусна поражение в мач с 3 дузпи

Българският футболист Божидар Краев вкара единственото попадение за Уелингтън Финикс при поражението с 1:2 от Макартър ФК в мач от 16-ия кръг на австралийската А Лига.

Божидар Краев даде аванс на Уелингтън с гол в 4-ата минута, но в 32-ата минута домакините изравниха чрез Улисес Давила.

Уелингтън Финикис можеше да поведе тново в 41-ата минута, но Оскар Завада не успя да отбележи от дузпа. Лошият късмет за тима на Краев продължи като в 44-ата минута и Ян Сасе също не вкара от бялата точка.

В началото на второто полувреме Макартър ФК излезе напред в резултата, а в 57-ата домакините също изпуснаха дузпа.

В добавеното време на двубоя трети гол на Макартър не бе зачетен след намесата на ВАР.

След това поражение тимът на Уелингтън Финикс остана с 21 точки на 6-ото място в класирането.

Божидар Краев прави силен сезон в австралийската лига, като има 6 гола в 15 срещи