Краев с гол номер 5 в Австралия
Българският нападател пропусна и дузпа

Божидар Краев продължи убедителното си представяне в австралийското първенство, разписвайки се за своя тим Уелингтън Финикс и при домакинската победа с 3:1 срещу Аделаида Юнайтед в среща от осмия кръг на надпреварата.

Българският нападател бе точен за 2:1 в 37-ата минута на мача, а асистенцията бе дело на Калън Елиът.

Оскар Завада откри за Уелингтън още във втората минута, а малко по-късно Крейг Гудуин възстанови паритета.

Ян Сасе пък оформи крайното 3:1 четвърт час след подновяването на играта.

Краев, който вече има на сметката си пет попадения, можеше да се разпише още веднъж, но пропусна дузпа в 78-ата минута.

Аделаида Юнайтед игра с 10 души след 51-ата минута, когато втори жълт и съответно червен картон получи Бенджамин Халоран.

Уелингтън е на четвърта позиция във временното класиране с 10 точки, шест по-малко от лидера Мелбърн Сити.