Тимът на Краев шокиращо загуби от последния в Австралия
Уелингтън Финикс допусна изненадваща загуба от последните в класирането на Австралия - Мелбърн Виктори

Бившият футболист на Левски и Мидтиланд – Божидар Краев започна от първата минута за своя Уелингтън Финикс, който обаче допусна шокираща загуба с 1:2 от последния в австралийското първенство – Мелбърн Виктори в двубой от 22-ия кръг.

Двубоят в новозеландската столица започна възможно по най-добрият начин за домакините, които поведоха в резултата през средата на първата част с гол на нападателя Оскар Завада.

В 58-та минута обаче, гостите от Мелбърн се посъвзеха и съумяха да изравнят чрез попадение на Бруно Форнароли. Четвърт час преди края на мача Краев бе заменен от Бен Олд, а минута по-късно Уелингтън инкасира втори гол, който бе вкаран от Дамиен Да Силва.

С това поражение Божидар Краев и компания остават на 5-о място във временното класиране с актив от 31 точки. Мелбърн Виктори пък отлепи от дъното и вече има 24 точки на 10-ата позиция.