Брайтън разби “вълците”, а “пчеличките” ужилиха Фулъм
Вторият кръг във Висшата лига започна по доста интересен начин

Днес Висшата лига се завърна с нови вълнуващи двубои. В ранните мачове от втория кръг Брайтън прегази Улвърхемптън с 4:1, а Брентфорд се наложи над 10-тима от Фулъм с 3:0.

Брайтън бе фаворит в мача с Уулвс, но малцина са очаквали толкова изразителна победа. Начало на головото шоу даде японската звезда на “чайките” Каору Митома в 15-ата минута след асистенция не Первис Еступинян. Това бе и последното попадение за първата част, което направи крайния резултат още по-малко очакван.

В 46-ата минута обаче Брайтън вкара второ попадение, което отново бе дело на дуото Митома-Еступинян, но този път еквадореца бе голамсйтор, а японеца му асистира. “Чайките” продължиха терора си в 51-ата и 55-ата минута когато Соли Марч отбеляза два бързи гола след подавания на Хулио Енцисо и сложи точка на спора.

Почетното попадение за Уулвс дойде в 61-ата минута и бе дела на Хванг Хий-Чан.

В другия мач попаденията също не липсваха. Брентфорд откри в 44-ата минута с гол на Йоан Виса, който донесе самочувствие на момчетата на Томас Франк.

Те получиха голям подарък от Тийм Рийм след като сериозно улесни задачата им в 64-ата минута, когато направи дузпа и получи втори жълт картон. 11-метровия наказателен удар бе хладнокръвно реализиран от  Брайън Мбемо.

Крайното 3:0 оформи Мбемо с втория си гол в мача, който отново дойде след точно изпълнена дузпа.

След тези мачове Брайтън оглави класирането, Брентфорд е втори, Фулъм се намира на 10-то място, а Улвърхемптън заема незавидната 19-та позиция с актив от 0 точки.