Челси показа огнева мощ срещу Краснодар и оглави Група “Е”
Лондончани спечелиха с 4:0 визитата си в Русия

Челси записа категоричен успех с 4:0 при визитата си на Краснодар във втори мач от Група „Е“ на Шампионска лига. Лондончани поведоха в 37-ата след грешка на вратаря Сафонов, а през по-голямата част от двубоя играта бе равностойна, но в последния четвърт час домакините рухнаха и допуснаха още три гола. Така след днешния успех Челси оглавява групата с 4 точки. В първия си мач отборът на Франк Лампард направи нулево реми със Севиля.

Домакините можеха да открият резултата в 4-ата минута след опасен удар на Уткин от дистанция, Едуард Менди обаче се намеси класно и с плонж успя да опази мрежата си суха.

Челси отвърна в 9-ата минута с коварен удар по земя на Зиеш, но вратарят на Краснодар изби.

Аспиликуета центрира отдясно в 13-ата, Кайо фаулира Вернер и реферът посочи бялата точка. Жоржиньо изпълни 11-метровия наказателен удар, но прати в десния страничен стълб. Топката се отби  в гърба на вратаря Сафонов, след което бранител парира с тяло шут на Вернер при опита му за добавка.

Късметът покри Челси в 19-ата, когато Де Вилена опита изстрел от дъгата на пеналта, кълбото се отклони в Курт Зума, след което мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Лондончани откриха резултата в 37-ата минута с голяма доза късмет. Хъдсън-Одой шутира към вратата, топката изглеждаше лесна за спасяване, но при опита си да избие Сафонов прати в собствената си мрежа.

След почивката домакините имаха още няколко добри положения, но голът упорито им убягваше. В 55-ата Газински засече центриране от корнер, но прати в напречната греда, а шест по-късно Черно отправи мощен шут от воле, само че над целта. В 67-ата Едуард Менди успя да отрази опасен удар на Маркус Берг.

В 75-ата резервата Пулишич би силно към вратата, топката срещна ръката на капитана Мартинович и главният рефер отсъди втора дузпа за Челси. Този път Тимо Вернер бе точен от бялата точка и лондончани поведоха с 2:0 в 76-ата.

Три по-късно Зиеш успя между двама бранители да бие неспасяемо в далчения на Сафонов ъгъл за 3:0.

Крайния резултат оформи Пулишич в 90-ата минута след асистенция на Тами Ейбрахам.