Черно море и Созопол не се победиха в контрола
Двата тима направиха 1:1 по време на спаринга на "Тича"

Елитният Черно море и втородивизионният Созопол направиха 1:1 в контролна среща, играна по-рано днес на стадион „Тича“ във Варна.

Варненци доминираха в приятелския двубой, но след множество пропуски успяха да реализират само едно попадение. Голяма заслуга Созопол да не инкасира повече от гол имаше и вратарят Роман Васенев, който направи няколко добри спасявания.

Иначе и двата гола в спаринга паднаха след почивката – първо „моряците“ поведоха в 50-ата минута чрез Леандро Андраде, а Трайо Гроздев изравни в 72-ата от дузпа.

На 21 ноември Черно море е домакин на Ботев (Враца) в двубой от елитната efbet Лига, а същият ден Созопол приема Локо (ГО) във Втора лига.

Съставите:

Черно море: Георги Георгиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Мехди Букаси, Лъчезар Йорданов, Родриго Енрике (17-Павел Георгиев), Файсел Касми, Родриго Вилела, Денислав Ангелов.

Созопол: Роман Васенев, Петър Кюмурджиев, Георги Радев, Мариян Димитров, Диян Лефтеров, Ивайло Иванов, Стефан Стойнов, Яни Николов, Сава Савов, Иван Колев, Трайо Гроздев (Антонио Ласков, Диян Молдованов, Венцислав Гюзелев, Росен Андонов, Ариф Ферадов).