ЦСКА 1948 отстъпи на Динамо Загреб в зрелищна контрола с 5 гола
"Червените" вкараха два гола след 60-ата минута, но загубиха проверката

ЦСКА 1948 допусна поражение с 2:3 от хърватския гранд Динамо Загреб в среща от подготвителния лагер в Словения. „Червените“ вкараха две попадения след 60-ата минута, но не успяха да изравнят резултата. Като цяло хърватите доминираха в контролата и заслужено се поздравиха с победата.

Така тимът на Атанас Рибарски допусна първа загуба в контролите си това лято. Преди това ЦСКА 1948 направи реми 1:1 с Марибор и записа успех с 3:1 над Сепси.

Първото полувреме на днешната контрола предложи едно попадение. В 21-вата минута хърватският тим откри резултата. Махир Емрели проноиза Генадий Ганев, като вина за гола имаше новото попълнение на “червените” Емил Виячки.

В 38-ата минута Генадийн Ганев отрази опасен удар на Бруно Петкочив, като пред вратата на стража на ЦСКА 1948 имаше и други ситуации, но Динамо не вкара втори гол преди почивката.

Хърватският тим започна ударно второто полувреме. Йосип Дърмич наказа Даниел Наумов за 2:0 в 49-ата минута. Седем по-късно Дарио Шпикич преодоля националния вратар за 3:0 и този гол сякаш сложи точка на спора.

ЦСКА 1948 върна едно попадение в 61-вата минута. Топ Рапнуи намери Емил Ценов, който с глава отбеляза за 3:1.

180 секунди след това Садер Мохарими си вкара автогол за 2:3 и така интригата в срещата се завърна. ЦСКА 1948 обаче не успя да стигне до изравнително попадение и загуби двубоя.

Състав на ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев (46′ – 29. Даниел Наумов) – 24. Ерденис Гурища (51′ – 6. Пиер-Даниел Нгуида), 23. Емил Виячки (51′ – 87. Симеон Петров), 5. Елитон (К) (51′ – 21. Емил Ценов), 4. Мики Орачев (46′ – 16. Том Рапнуи) – 28. Неделко Пишчевич (51′ – 13. /”>), 18. Ивайло Чочев (51′ – 39. Парвиз Умарбаев) – 8. Педриньо (46′ – 11. Бирсент Карагарен), 20. Антонио Вутов (51′ – 99. Радослав Кирилов), 10. Георги Русев – 26. Валентин Йосков (51′ – 3. Мариян Тонев)