ЦСКА отстъпи на Литекс в контрола в Панчарево
"Армейците" допуснаха поражение с 1:2 в проверката

Отборът на ЦСКА допусна загуба с 1:2 от втородивизионния Литекс в приятелски двубой игран при закрити врата в Панчарево.

„Армейците“ имаха териториален превес през първите 45 минути на спаринга, като събитията се развиваха предимно в половината на ловчанлии, но така и не се стигна до попадение.

В началото на втората част гостите поведоха с попадение на Димитър Евтимов.

Последваха силни минути за столичани, като удари на Кайседо и резервата Митко Митков не намериха целта, а по-късно Греъм Кери шутира над вратата.

Десет минути преди края на контролата Жул Кейта направи добър рейд, след което комбинира с Бисмарк Чарлс, който възстанови равенството.

В 86-ата Добромир Бонев вкара втори гол в двубоя и донесе успехе за Литекс в контролата.

ЦСКА 1:2 Литекс
0:1 Добромир Бонев (47)
1:1 Бисмарк Чарлс (80)
2:1 Добромир Бонев (86)

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 7. Енрике Рафаел, 15. Тибо Вион, 18. Брадли Мазику, 19.Иван Турицов, 20. Тиаго Родригез, 28. Пламен Гълъбов, 30. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Федерико Варела, 6. Митко Митков, 8. Греъм Кери, 14. Жул Кейта, 17. Бисмарк Чарлс, 21. Амос Юга, 24. Джером Синклер, 27. Мартин Смоленски, 29. Александър Бучков.