Датска мощ и неотсъдена дузпа спряха устрема на Лудогорец

Българският шампион Лудогорец се прости с надеждите си да остави трайна диря в Шампионската лига този сезон, отпадайки във втория квалификационен кръг на надпреварата след загуба с 1:0 от датския Мидтиланд на своя “Хювефарма Арена”.

Загубата, разбира се, не слага край на европейските надежди на разградчани, които продължават в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

По ирония на съдбата гостите, с Божидар Краев в стартовия си състав, реализираха победния гол в момент, в който изглеждаше, че Лудогорец най-сетне е успял да намери начин да се противостави на мощта на съперника си.

Попадението стана факт в 78-ата минута, когато след центриране от корнер се получи разбъркване, при което Козмин Моци не бе достатъчно настойчив за висока топка, а резервата Жуниор Брумадо, заменил Краев малко преди това, бе най-съобразителен – 0:1.

Първото полувреме премина под диктовката на изключително добре подготвения във физическо отношение Мидтиланд, който с агресивната си преса на практика не позволяваше сериозни офанзивни действия от страна на домакините.

Датска мощ и неотсъдена дузпа спряха устрема на Лудогорец 1

Гостите достигаха наказателното поле пред Ренан със завидна лекота, а Ерик Свиатченко и Авер Мабил бяха съвсем близо до откриването на резултата.

След само девет минути игра Свиатченко открадна топката от Алекс Сантана, нахлу мълниеносно в 16-метровата зона, а мощният му удар бе с мъка избит от Ренан в ъглов удар.

В средата на първото полувреме пък дейният Мабил шутира на сантиметри от гредата от близко разстояние.

Картината на терена не се промени и след подновяването на играта. Лудогорец продължи да изпитва сериозни затруднения при опитите си да изнесе топката в предни позиции докато датският първенец не преставаше да бродира умели комбинация на висока скорост.

Датска мощ и неотсъдена дузпа спряха устрема на Лудогорец 2

Краев беше един от най-активните в редиците на Мидтиланд, а осем минути след почивката негов фалцов удар премина на сантиметри над напречната греда.

Отчаян от офанзивната немощ на своите, чешкият наставник на Лудогорец Павел Върба направи двойна смяна, включвайки в игра испанският таран Ихинио Марин и ганайското крило Бернар Текпетей на мястото на инертните Клаудиу Кешеру и Абел Анисе.

Веднага след рокадата играта на домакините се оживи и само няколко минути по-късно Орлите стигнаха до най-доброто си положение за гол.

Каули Оливейра шутира остро, топката срещна ръката на Паулиньо, но сигнал от свирката на рефера Денис Шурман не прозвуча. Кълбото някакси стигна до Мавис Чибота, който стреля с глава, но Йоел Андерсон изчисти от голлинията.

Точно обаче, когато изглеждаше е намерил рецептата за успех дойде и попадението на Брумадо. Малко след това пък Андерс Дрейер пропусна да дублира аванса на своя тим.