Димитър Кузманов достигна до втори пореден финал

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за финала на турнира на червени кортове в послкия град Познан. Надпреварата е с общ награден фонд 25 000, а това е втори пореден финал за българския тенисист.

Днес поставеният под №5 в схемата Димитър Кузманов се наложи с 2:1 сета над Йеле Селс от Нидерландия в много оспорван мач – отделните части завършихап при резултата 5:7, 6:3, 6:4. Срещата продължи 2:52 часа и предложи невероятна драма в последния сет. Кузманов сервира за мача при 5:3, но се пропука и допусна връщане на пробива. В десетия гейм, когато Селс сервира за изравняване на резултата, Мико стигна до точка за пробив, която беше с цената на мачбол, и я реализира.

Във финала в неделя Мико Кузманов ще се изправи срещу представителя на домакините Каспер Зук. Това ще бъде втори пореден финал за Кузманов след рестарта на сезона. Миналата седмица пловдивчанинът загуби в спора за трофея на турнир в Австрия, но сега ще се опита да спечели надпреварата в Познан.