Лидерът в Първа лига ЦСКА София се нуждаеше от поредния си късен гол, за да се добере до равенство – 1:1, в спиращ дъха дуел с вдъхновен Черно море, който игра през последната третина от срещата в намален състав.

Моряците излязоха напред в резултата след виртуозен гол на неспиращия да бележи Матиас Курьор, в началото на втората част пропуснаха дузпа, а в 63-ата минута останаха на терена с 10 души, след като капитанът Даниел Димов получи червен картон.

Шестото попадение за сезона на Курьор бе от най-висша класа и със сигурност би задоволило претенциите и на най-изтънчените естети.

В 36-ата минута националът на Мартиника, застанал с гръб към вратата, получи подаване в наказателното поле, но макар и усещащ настиска на доста по-високия от него Юрген Матей, отправи без забавяне удивителен удар с глава, след който топката описа възможно най-прецизната траектория и влетя в мрежата зад Густаво Бусато.

Драматично реми във Варна 1

По време на почивката високият градус на напрежението се прехвърли по трибуните. По непотвърдена информация от телевизията, излъчваща двубоя, в сектора на гостуващите фенове са били хвърлени бомбички от хора, намиращи се извън стадиона.

Съвсем скоро след почивката Черно море получи шанс да изпълни дузпа. Исмаил Иса стреля от добра позиция, Бусато изби, топката рикошира в тялото на Матей и се върна към наказателното поле.

Там Пламен Гълъбов се засуети, не видя връхлитащия Курьор, след което го фаулира и предизвика 11-метров удар. Бразилският страж на Червените обаче демонстрира класа, спасявайки изстрела на Васил Панайотов.

В 63-ата минута Димов получи втори жълт картон, но когато все пак домакините бяха повярвали, че ще успеят да удържат трите точки, две резерви на ЦСКА София донесоха изравнителното попадение.

След дълъг пас на Тиаго Родригес, появилият се малко преди това Томислав Йорданов асистира с глава на Томи Юрич, който също с глава реализира дебютното си попадение с червения екип – 1:1

ЧЕРНО МОРЕ – ЦСКА 1:1 (1:0)

Голмайстор: 1:0 Матиас Курьор (36), 1:1 Томи Юрчич (88)

Черно море: 22. Георги Георгиев – 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (кап), 8. Емил Янчев, 2. Цветомир Панов – 71. Васил Панайотов, 70. Стефан Велев – 29. Файсел Касми, 10. Илиан Илиев, 19. Матиас Курьор – 9. Исмаил Иса

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 33. Мирослав Енчев, 32. Мартин Дичев, 99. Дани Кики, 11. Мохамед Ел Букаси, 88. Павел Георгиев, 16. Денислав Ангелов

Старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику – 3. Жеферсон, 21. Амос Юга – 30. Георги Йомов, 10. Стефано Белтраме, 7. Енрике Рафаел (67′ 14. Жул Кейта) – 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 8. Греъм Кери, 9. Томи Юрич, 14. Жул Кейта, 17. Тонислав Йорданов, 20. Тиаго Родригес, 27. Мартин Смоленски

Старши треньор: Стамен Белчев