Етър се препъна в първото препятствие – в Севлиево
Хората на Емануел Луканов се провалиха срещу настървения тим от Северозападната Трета лига

Целещият се в завръщане в Първа лига – Етър, отпадна още на 1/32-финалите в турнира Sesame Купа България, след като загуби с 2:3 от третодивизионния Севлиево.

Винисиус Да Соуса дава аванс на домакините след четвърт час игра, възползвайки се от нелепо отиграване на Юлиан Райков. Осем минути преди почивката капитанът Добрин Петров удвои аванса на севлиевци с умело изпълнен прехвърлящ удар.

Етър съкрати изоставането си след добавка на Яни Пехливанов, последвал удар с глава на Мариан Иванов в 66-ата минута, но съвсем скоро след това Галин Стоянов направи резултата 3:1.

До края на срещата Виолетовите натиснаха, но силите им стигнаха само за едно попадение – Ивайло Иванов от състава на домакините си вкара автогол след центриране на влезлия като резерва Николай Янков.

В последните минути удобни положения за гол имаха и Живко Петков, и Пехливанов, и Кольо Станев, но до изравняване така и не се стигна…