Франция не даде гейм на България на старта на Лигата на нациите
"Лъвовете" изпуснаха спечелен първи гейм, след което не успяха да се върнат в мача

Волейболните ни национали започнаха със загуба участието си в турнира Волейболна лига на нациите в Римини (Италия).  Предвожданите от Силвано Пранди „лъвове“ отстъпиха с 0:3 (25:27; 21:25; 23:25) на отбора на Франция. Утре националите ни имат двубой с Австралия, а в неделя ще премерят сили с Германия.

Първият гейм започна отлично за родните национали, които бързо дръпнаха с 3:0. Блокада на Цветан Соколов за 5:1 даде четири точки аванс за тима на Силвано Пранди.

„Лъвовете“ не изпускаха инициативата и продължиха да водят в резултата. Той стана 12:9 след ас на Мартин Атанасов, след което последва и втори такъв за 13:9. При 23:20 и 24:21 геймът изглеждаше сигурен за „лъвовете“, но французите изравниха за 24:24. Последва сервис в аут на Антоан Бризар и 25:24 за България. „Петлите“ обаче стигнаха до три поредни точки и взеха първата част с 27:25.

Играта бе много равностойна във втория гейм, но след 8:8 французите дръпнаха с пет точки – 13:8 и до края на частта не допуснаха изненада, като спечелиха с 25:21.

Третият гейм също бе много оспорван, като „лъвовете“ поведоха с три точки за 19:16, след което французите заличиха пасива и в крайна сметка спечелиха с 25:23 последната част.