Играчът на Аякс Мохамед Кудус отново над всички

Преливащият от млади виртуози тим на Гана постигна първата си победа на световното първенство в Катар, надделявайки в спиращ дъха дуел с амбизиозния състав на Южна Корея с 3:2.

Любопитно е, че и първата среща на африканците завърши при този резултат, но тогава триумфиращ бе Португалия.

Гана поведе с два гола в рамките на 10 минути малко след средата на първото полувреме на срещата група “Н” на „Едюкейшън Сити Стейдиъм“.

В 24-ата минута Джордан Аю пласира прецизно центриране, Мин-Джае Ким не успя да изчисти добре топката с глава, тя рикошира в Андре Аю, а след това попадна в Мохамед Салису, който прати топката във вратата на Сьонг-Гю Ким за своя първи гол за националния отбор.

Не след дълго Джордан Аю отново се превърна в асистент, след като след негово центриране брилянтният Мохамед Кудус дублира аванса – 2:0.

Азиатците на свой ред съумяха да изравнят резултата само за три минути през втората част. В 58-ата минута. Санг-Хо На се пребори с Тарик Лампти, последва центриране, след което Ги-Сунг Чо не остави шансове на Лоурънс Ати след изящен удар с глава.

Само две минути и 47 секунди по-късно Южна Корея изравни след нов гол с глава за 2:2.

Победата бе изкована от ганайците в 68-ата минута, когато Кудус опъна мрежата на азиаците с топовен шут, който изпрати феновете на най-младия тим в делириум.

ЮЖНА КОРЕЯ – ГАНА 3:2 (0:2)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Мохамед Салису 24, 0:2 Мохамед Кудус 34, 1:2 Ги-Сунг Чо 58, 2:2 Ги-Сунг Чо 61, 3:2 Мохамед Кудус 68′

Южна Корея: 1. Сьонг-Гю Ким – 15. Мун-Хван Ким, 3. Джин-Су Ким, 19. Йонг-Хвон Ким, 4. Мин-Джае Ким (90+2′ – 20. Кюнг-Вон Квон) – 5. Ву-Йонг Юнг (75′ – 16. Хванг Уй-Джо), 6. Ин-Беом Хванг – 22. Чанг-Хун Квон (57′ – 18. Канг-Ин Лий), 25. Ву-Йонг Жонг (46′ – 17. Санг-Хо На), 7. Хюн-Мин Сон – 9. Ги-Сунг Чо

Резерви: 12. Бум-Кюн Сонг, 21. Хьон-Ву Жо, 2. Йонг-Гю Йон, 8. Сьонг-Хо Паик, 10. Жае-Сун Лий, 11. Хи-Чан Хванг, 13. Юн-Хо Сон, 14. Чул Хонг, 23. Тае-Хван Ким, 24. Ю-Мин Чо, 26. Мин-Кю Сонг

Селекционер: Пауло Бенто

Гана: 1. Лоурънс Ати – 2. Тарик Лампти (78′ – 3. Денис Одой), 4. Мохамед Салису, 14. Гидеон Менса (88′ – 17. Абдул Раман Баба), 18. Даниел Амартей, 20. Мохамед Кудус (83′ – 23. Александър Джику), 5. Томас Партей, 21. Салис Абдул Самед, 9. Джордан Аю (78′ – 8. Даниел-Кофи Киере), 10. Андре Аю (78′ – 22. Камалдеен Сулемана), 19. Иняки Уилиямс

Резерви: 12. Даналд Ибрахим, 16. Абдул Манаф Нуредеен, 6. Елиша Овусу, 7. Абдул Фатауи Исаку, 11. Осман Букари, 13. Даниел Африйе, 15. Джоузес Айду, 24. Камал Сова, 25. Антоан Семеньо, 26. Алиду Сейду

Селекционер: Ото Адо

Съдия: Антъни Тейлър (Англия)