Хебър продължава отличното си представяне в Супер Волей
Само няколко дни след успеха си в Шампионската лига, отборът от Пазарджик надви с 3:0 Марек

Хебър (Пазарджик) продължават отличното си представяне в Супер Волей след като надигра Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:16, 26:24, 25:20) в среща от пети кръг.

Гостите от Пазарджик тръгнаха ударно в срещата, повеждайки с 3:0. Постепенно “тигрите” набраха инерция и оформиха стабилна преднина, а до края положението не се промени и Хебър поведе без проблеми в резултата.

През по-голямата част от втория гейм волейболистите от гостуващия тим бяха доминиращи, но след 14-та точка играта продължи равностойно. Дупничани поеха инициативата и вкараха интрига, но в ключовите моменти шампионите продължиха мотивирано и измъкнаха частта след три геймбола.

В третия гейм Хебър отново имаха водеща роля, като поведоха със 7:3 и 8:5, а в крайна сметка записа чист успех след 25:20 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатен бе Якопо Масари с 16 точки (2 аса, 1 блокада), с 10 точки приключи Тодор Алексиев (1 ас).  “Тигрите” са втори във временното класиране, като имат 12 точки в актива си (4 победи). Дупничани са девети с 6 точки (2 успеха, 3 загуби) и мач повече.