Казаха колко дълго Пелегрини ще е извън терените
Медицинските прегледи, на които Пелегрини беше подложен през уикенда, разкриха контузия на флексорите на дясното му бедро, което се очаква да го извади от игра за период от един месец.

Лоренцо Пелегрини беше принуден да напусне само 11 минути, след като влезе като резерва за Рома при победата с 4:0 над Сервет в Лига Европа в четвъртък, а последните прегледи разкриха колко дълго се очаква той да бъде извън терена.

Пелегрини влезе срещу Сервет като резерва на полувремето и му отне само седем минути, за да открие мрежата за третия гол на Рома за вечерта. Четири минути по-късно обаче той беше видян да накуцва и да тръгва към тунела.

Пелегрини със сигурност ще пропусне предстоящите квалификации на Италия за Евро 2024 срещу Малта и Англия, а също така се предполага, че ще отсъства за мачовете на Рома срещу Монца, Славия Прага, Интер и Лече след паузата.

Почти точно месец след мача със Сервет ще бъде дербито на столицата Рим срещу Лацио, въпреки че все още предстои да видим дали Пелегрини ще бъде достатъчно здрав, за да се върне на терена дотогава.