Кьолн нанесе унизителна загуба на Вердер и Илия Груев
"Козлите" вкараха седем гола на "бременските музиканти"

Кьолн започна новата година по страхотен начин в Първа Бундеслига, след като разгроми Вердер Бремен със 7:1 у дома. “Козлите” бяха безпощадни срещу своя опонент, който сякаш бе забравил как се играе в защита. Българският национал Илия Груев изигра пълни 90 минути на терена, но бе далеч от най-добрата си форма, както и неговите съотборници.

Още до 36-ата минута Кьолн вкара пет попадения на своя съперник. Линтон Маина откри в 9-ата минута, а седем по-късно Тигерс покачи на 2:0. В 21-вата минута Тигерс вкара втория си гол в мача, а до почивката по едно попадение добавиха Скири и Хусенбашич.

В 38-ата минута звездата на гостите Фюлкбруг вкара за 1:5. Това беше и единственият гол за Вердер в срещата.

През втората част Кьолн отбеляза още два пъти. Скири вкара шести гол в 54-ата минута, а в 77-ата Фирдъл прати топката в собствената си врата за крайния резултат 7:1.

С тази победа отборът на Кьолн се изкачи до 10-ото място в класирането, събирайки 20 точки. Вердер Бремен пък остана с 21 пункта на 9-ата позиция.